8582
13 آذر 1401 - 10:57

استان کردستان ۲ برابر استان‌های هم‌تراز در کانون توجه دولت قرار دارد

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: در سفر اخیر دولت تعداد مصوبات دولت برای کردستان تقریباً دو برابر استان‌های هم‌تراز استان بوده و این نشان از توجه دولت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، مهدی رمضانی صبح امروز در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان کردستان که با دستور کار "بررسی مصوبات سفر اخیر رئیس‌جمهور و پوشش اقدامات رسانه‌ای" در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: دشمن درصدد این است که اصناف و اقشار و اساتید و روحانیون و غیره را به نفع خود مورد استفاده قرار دهد.

وی افزود: آنچه که در فضای مجازی و رسانه‌های معاند تبلیغ می‌شود این است که در کردستان نسل‌کشی صورت گرفته و این در حالی‌ است که  کاملا با واقعیت مغایرت دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با بیان اینکه امروز اغتشاشات در استان کردستان کاملاً فروکش کرده و نظام در صدد است که به مردم آسیبی نرسد، تصریح کرد: تمام تلاش نیروها حفظ حقوق شهروندی و دفاع از امنیت و آرامش مردم و استان بوده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به خروجی سفر اخیر رئیس‌ جمهور به استان کردستان گفت: مسئله آب شرب سنندج در چند سال گذشته از مطالبات مردم استان بوده که در یک سال گذشته این پروژه از 20 درصد پیشرفت به 100 درصد رسیده و در حال حاضر تمامی محلات سنندج از آب گوارا و سالم برخوردار هستند.

وی عنوان کرد: وقتی شخص اول دولت برای بار دوم در چند ماه اخیر به استان کردستان سفر می‌کند، نشان از ارادتی است که دولت به مردم استان کردستان دارد.

رمضانی با بیان اینکه در سفر اخیر تعداد مصوبات دولت برای کردستان تقریباً دو برابر استان‌های هم‌تراز استان بوده و این نشان از توجه دولت به استان است، اظهار کرد: دولت علاوه‌ بر توجه به تکمیل خط راه‌آهن همدان به سنندج در نظر دارد که این راه آهن را تا مرز باشماق مریوان انتقال دهد.

وی افزود: حضور رئیس جمهور در پیاده راه فردوسی و بازار سنندج نشان از مردمی بودن شخص اول دولت در کشور، آئینه تمام قدر فرهنگ مردم استان کردستان و دقیقاً خنثی کردن توطئه‌های دشمنان شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان به انتشار فایل ویدئویی کاسب سنندجی اشاره و گفت: انتشار این فایل تصویری نشان داد که شعارهایی که تحت آزادی در کشور از جانب اغتشاشگران داده می‌شود، کاملاً توخالی است؛ اقدامات بسیار خوبی در مورد کسانی که در فضای مجازی صحفه‌گردانی می‌کنند در حال انجام و رصد است.

وی با تأکید بر اینکه رسانه‌ها نسبت با روشنگری و تبیین شرایطی که وجود دارد باید وارد کار شوند، اذعان کرد: در اغتشاشات اخیر در استان کردستان حدود 20 نفر کشته شده‌اند که 10 نفر از آنها مقرون به کشته‌سازی هستند.

رمضانی با بیان اینکه نیروهای انتظامی استان در اغتشاشات اخیر اجازه هیچ‌ گونه استفاده از سلاح‌های جنگی را نداشتند‌، ابراز داشت: مصادره روز 16 آذر توسط ضد انقلاب که روز ضداستکبار است نشان از کم‌کاری ما دارد، باید این توطئه‌ها با کار خلاقانه ملغی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: همه ما با هر گرایش سیاسی دغدغه پیشرفت کشور و کردستان را داریم، بنابراین باید فضا را به گونه‌ای مدیریت کنیم که دولت بداند که مردم کردستان قدردان او است.

انتهای پیام/487/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896436