8582
27 دی 1401 - 12:20

دست‌اندازی شهرداری اسلامشهر به حریم شهر تهران

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از دست‌اندازی شهرداری اسلامشهر به حریم شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر امانی در صد و بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری اسلامشهر از سال ۹۶ انتقال بازار سنگ در حریم منطقه ۱۸ را با مشارکت بخش خصوصی و اتحادیه سنگ فروشان انجام داد، گفت: شهرداری به استناد صورت جلسه‌ای در سال ۹۶ اقدام به شروع علمیات ساختمانی، قطعه بندی و دیوارکشی به منظور احداث بازار سنگ خلیج فارس موسوم به شهر سنگ اسلامشهر کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: شهرداری منطقه ۱۸ با پیگیری از مراجع مختلف در ششم شهریورماه سال ۹۶ جلوی تجاوز به حریم تهران را گرفت.

وی در ادامه گفت: صورت جلسه تنها تا پایان سال ۹۶ معتبر بوده و بدون توجه به اینکه اعتبار آن یک سال بوده و از آن گذشته است، مجدداً دیوارکشی و آماده سازی مجموعه انجام شده که طبیعتاً به دنبال آن بارگذاری‌های نادرست و صدور پروانه شهری انجام خواهد شد و شهر را با مشکلات فراوان روبه رو می‌کند.

امانی گفت: با توجه به اینکه شهر سنگ در ورودی اتوبان تهران- ساوه واقع شده و با توجه به تبعات آینده، تردد وسایل نقلیه سنگین و تقاضای سفر در این محدوده ضریب ایمنی کاهش پیدا می‌کند و مشکلات ترافیک و حوادث رانندگی ایجاد خواهد شد.

وی هچنین خاطرنشان کرد: زور شهرداری منطقه به این موضوع نرسیده و از ما خواسته اند در شورا و شهرداری مانع دست اندازی به حریم شهر شویم.

مهدی چمران تأکید کرد که شورا و شهرداری اسلامشهر از دست اندازی به حریم شهر تهران خودداری کنند و شهردار نیز باید قانوناً در این زمینه دست به کار شوند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شهردار منطقه ۱۸ نیز باید ورود کند چرا که قانون به نفع اوست و باید از طریق استانداری و دیگر نهادها وارد عمل شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 982313