8582
13 بهمن 1401 - 21:31

بهره‌برداری از 14 طرح آبرسانی در شهرستان خلخال

۱۴ طرح آبرسانی با اعتبار 4 میلیارد تومان همزمان با دومین روز از ایام‌الله دهه فجر در خلخال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ۱۴ طرح آبرسانی همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر امروز با حضور حضرت آیت‌الله سیدحسن عاملی امام جمعه اردبیل و فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل؛ و به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه خلخال در روستاهای بخش مرکزی با اعتبار ۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

در ادامه مشکلات راه خلخال-کلور-درام با حضور نماینده ولی فقیه در استان در بازدید از قطعات یک و دو در بخش شاهرود بررسی شد که حضرت آیت‌الله سید حسن عاملی در این بازدید بر لزوم تسریع در تکمیل این پروژه مهم تاکید کرد.

امام جمعه اردبیل از اختصاص ۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات تهاتر نفت برای پروژه خلخال- کلور- درام خبر داد و اظهار کرد: این پروژه علی‌رغم اظهارات عده‌ای در فضای مجازی در حال حاضر فعال است.

وی افزود: فقط فعالیت قطعه یک این پروژه به صورت مقطعی به دلیل نبود اعتبارات تعطیل است که با پیگیری‌های لازم از مبادی استانی و کشوری این قطعه نیز تا روزهای آینده فعال خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خصوص کم کاری و تعلل استان گیلان در اتمام و تکمیل ۱۳ کیلومتر انتهای جاده خلخال- شال- ماجولان به ماسوله در حوزه گیلان، تصریح کرد: ما مرز استان اردبیل تا مرز استان گیلان آسفالت کردیم و تنها ۱۳ کیلومتر از این مسیر که تکمیل کننده پازل گردشگری استان اردبیل و گیلان است در حوزه گیلان باقی‌مانده که امیدواریم با گفت‌وگوهایی که با مسئولان گیلان خواهیم داشت این مشکلات حل و مرتفع شود، قطعا با نماینده ولی فقیه در استان گیلان در خصوص تکمیل این طرح و آسفالت ۱۳ کیلومتر باقی‌مانده گفت‌وگو خواهم کرد.

در ادامه سفر، آیت‌الله عاملی با حضور در روستای شال و مراسم چلهم شهید گمنام، شهدا را محور اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و رکن اصلی مقاومت ملت ایران در برابر استکبار جهانی و دشمنان نظام و انقلاب  عنوان و بر رهروی از راه شهدا تاکید کرد.

در این مراسم سردار غلامحسین محمدی‌اصل فرمانده سپاه استان نیز از حضور مردم استان در آیین‌های استقبال، تشییع و خاکسپاری شهدای گمنام در جای جای استان اردبیل قدردانی کرد و گفت: امروز مردم خلخال نیز در بخش شاهرود در چهلمین روز خاکسپاری و اربعین این شهید باحضور خود ثابت کردند که  راه شهدا  ادامه داشته و تا خون در رگ داریم حافظ تمامیت ارضی کشور و ناموس وطن خواهیم بود .

در ادامه با حضور حضرت آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل و جمعی از مسئولان شهرستانی با خانواده معزز شهیدان مسیح و شفیع محمودی دیدار و از مادر گرانقدر این شهدا دلجویی شد.

پایان پیام/3727/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015813