8582
17 دی 1401 - 11:46

پاس‌کاری شورا و شهرداری در پیگیری مطالبه تهرانی‌ها

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصمیم‌گیری پیرامون نیم‌بها شدن بلیت وسایل حمل و نقل عمومی در روزهای آلوده را بر عهده شهردار دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، ۱۰ دی‌ماه بود که طی گزارشی تحت عنوان «قصور شهرداری و تحمیل هزینه اضافی به شهروندان» در خبرگزاری مهر منتشر شد که در آن اهمال شهرداری تهران در نیم‌بها کردن بلیت اتوبوس و مترو در روزهای آلوده مورد بررسی قرار گرفت.

واکنش زاکانی به عدم نیم‌بها شدن بلیت حمل و نقل عمومی در روزهای آلوده

همان روز، علیرضا زاکانی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی ۲۳ تقاطع غیرهمسطح و در جمع خبرنگاران به این این موضوع واکنش نشان داد و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه چرا هزینه ناوگان حمل و نقل عمومی امروز نصف نشد، گفت: این مصوبه را خودمان با جان و دل پذیرفتیم و آن‌را برای وزیر کشور نیز بردیم اما زیرساخت‌های انجام این کار وجود ندارد و اعلام کرده‌ایم زیرساخت‌های آن فراهم شود تا این کار انجام شود.

نیم‌بها شدن بلیت حمل و نقل عمومی در روزهای آلوده منوط به تأیید شورای شهر است

چهار روز بعد، یعنی در ۱۴ دی‌ماه عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران نیز به این موضوع واکنش نشان داد؛ با این تفاوت که محمدخانی دلیل عدم اجرایی شدن این مصوبه را نه فراهم نبودن زیرساخت‌ها، بلکه ضرورت تأیید شورای شهر تهران ذکر کرد.

سخنگوی شهرداری تهران در برنامه زنده صبحانه ایرانی در شبکه ۲ پیرامون مصوبه شورای شهر در رابطه با مساله نیم بها شدن بلیت وسایل حمل و نقل عمومی در روزهای آلودگی هوای شهر تهران گفت: در این رابطه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران مصوبه‌ای داشته است که این مصوبه برای اجرایی شدن نیاز به تأیید شورای اسلامی شهر تهران دارد. قطعاً با تاییدیه شورا ما نیز زیرساخت‌های اجرایی شدن این وعده را فراهم خواهیم کرد.

واکنش عضو شورای شهر به ادعای شهرداری تهران؛ تصمیم‌گیری بر عهده شهردار است

سخنگوی شهرداری تهران در حالی نیم‌بها شدن بلیت وسایل حمل و نقل عمومی در روزهای آلوده را منوط به تأیید شورای شهر دانست که اساساً رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تصمیم‌گیری پیرامون این موضوع را بر عهده شهردار دانست.

جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به رایگان شدن ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط بحرانی گفت: اختیار تخفیف و رایگان شدن بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی در موضوعات مختلف با شهردار است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون درخواستی در خصوص تخفیف بهای بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی به شورای شهر ارسال شده است شده است یا خیر اظهار کرد: تا کنون هیچ پیشنهادی را از سوی شهرداری در خصوص تخفیف بلیت برای روزهای آلودگی هوا، دریافت نکرده ایم.

وی تصریح کرد: البته بنظر می‌رسد مشکل اصلی مردم قیمت بلیت نباشد، کمبود ناوگان‌های حمل و نقل عمومی است که شهروندان را نگران کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 959878