8582
17 بهمن 1401 - 11:06

پنجمین روز دهه فجر در رودان| از مدرسه دار شدن روستای شیخ بختیار تا تحقق آرزوی دیرینه مردم جغین + عکس

در پنجمین روز از دهه فجر ۷ طرح با حضور فرماندار رودان در روستای برنطین و بخش جغین مورد افتتاح و کلنگ زنی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودان، در پنجمین روز از دهه فجر با حضور فرماندار رودان، فرمانده سپاه ناحیه رودان، بخشداران مرکزی و جغین ، جمعی از مدیران شهرستانی، رئیس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دهیاران و شوراهای اسلامی ۷ طرح عمرانی ، آموزشی ، ورزشی ، بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان  در روستای برنطین و بخش جغین مورد افتتاح و کلنگ زنی قرار گرفت.

 

افتتاح بلوار سردار دلها برنطین اولین طرح روز پنجمن دهه فجر در رودان بود.

این بلوار به طول ۲۲۵۰ متر و ۲۰ متر عرض در مجموع ۴۰ هزار متر مربع  با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان شامل زیر سازی ، جدول گذاری ، آسفالت و نصب چراغ روشنایی به بهره برداری رسید.

این بلوار از اعتبارات دهیاری برنطین با مشارکت بنیاد مسکن  احداث شده که با بهره برداری از آن بزرگترین پروژه دهیاری ها شهرستان تقدیم مردم منطقه برنطین شد.

در ادامه بازارچه محلی روستای پاسفید جغین افتتاح شد که این طرح دهیاری پاسفید  با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان شامل ۱۰ غرفه به بهره برداری رسید.

در بخش جغین ۶ صندوق خرد زنان روستایی  فعال می باشند و ۴ کارگاه خشکبار و گلدوزی و خیاطی در این بخش نیر در حال  فعالیت است که از این پس محصولات تولیدی خود را در این بازارچه عرضه خواهند کرد.

اجرای طرح های اشتغال زایی یکی از اصلی ترین رهنموده های مقام معظم رهبری است که همواره برای تاکید داشته اند که با افتتاح این بازارچه محلی یک گام اساسی در بخش جغین در جهت حمایت از مشاغل خرد زنان برداشته شد.

در ادامه برنامه های پنجمین روز دهه فجر در رودان عملیات اجرایی ساختمان آتش نشانی شهرداری بالاشهر جغین آغاز شد تا این شهرداری نو پا بزودی صاحب آتش نشانی شود.

این ساختمان با اعتباری بالغ بر ۲۶ میلیارد ریال در دو فاز   طی یک سال احداث خواهد شد.

 

آسفالت معابر  روستای دره حاجی به طول یک کلیومتر  شامل زیر سازی، آسفالت ، جدول گذاری ، ست وسایل ورزشی  با مشارکت دهیاری دره حاجی  و بنیاد مسکن با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ۴۰۰ میلیون تومان دیگر طرح مورد  بهره برداری بخش جغین بود.

تحقق آرزوی دیرینه مردم جغین

امروز پایگاه  اورژانس جاده ای بخش جغین که دغدغه های دیرینه مردم بخش جغین بود  مورد بهره برداری قرار گرفت.

این طرح با زیر بنای ۸۰ متر مربع  با مشارکت خیرین و دانشگاه علوم پزشکی  با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

با افتتاح این پایگاه یکی مهمترین خواسته ها مردم این منطقه که رسیدگی سریع به مجروحان  جاده جغین به رودان و رخ دادن حوادث متعدد برای اهالی بود محقق شد.

بهره برداری از  طرح آسفالت روستای سرخدان با اعتبار ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به طول ۵۰۰ متر دیگر طرح در حوزه راه روستایی بود که با افتتاح این طرح جاده اصلی بخش به درمانگاه جغین شمالی متصل شد.

 

بهره برداری از اولین چمن مصنوعی محله ایی در جغین
افتتاح  زمین چمن مصنوعی روستای قلعه بخش جغین موجی از شادی و نشاط را در دل جوانان این منطقه ایجاد کرد چرا که تاکنون هیچ گاه جوانان بخش جغین امکان استفاده از یک چمن مصنوعی محله ایی را نداشتند.
این طرح با مشارکت دهیاری قلعه و اداره کل ورزش و جوانان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان شامل چمن مصنوعی و سکوی تماشاگران به بهره برداری رسید.

 

روستای شیخ بختیار مدرسه دار شد

اهالی روستای ۳۰ خانواری شیخ بختیار در ورودی بخش جغین تا همین هفته دولت سال  ۱۴۰۱ حتی آب آشامیدنی لوله کشی هم نداشتند اما به همت دولتمردان دولت مردمی طی چند ماه علاوه بر آب آشامیدنی سالم حالا صاحب مدرسه هم شدند.

افتتاح  دبستان یک کلاسه شهید حسن نسب روستای شیخ بختیار جغین آخرین برنامه افتتاحیه های روز پنجم دهه فجر در رودان بود.

این دبستان با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان و ۴۵ متر مربع زیر بنا افتتاح شد.

روستای شیخ بختیار جغین بیش از این فاقد مکان آموزشی بود و با افتتاح این دبستان ۱۵ دانش آموز مقطع ابتدایی این روستا که در روستاهای همجوار در حال تحصیلی بودند در این دبستان ادامه تحصیل خواهند داد.

 

پایان پیام/۸۸۰۵۹

منبع: فارس
شناسه خبر: 1021996