8582
04 دی 1401 - 14:53

اختلاف نظرهای اعضای شورای شهر تهران نشان از پویایی شوراست

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ارتباط با برخی از اختلاف نظرهای به وجود آمده در هفته‌های اخیر در صحن شورا توضیح داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، علیرضا نادعلی در پایان یکصدوهفدهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در رابطه با جلسه امروز شورا، اظهار کرد: در جلسه امروز نصیری رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گزارشی را در ارتباط با اقدامات انجام شده توسط این سازمان به اعضای شورا ارائه کرد.

وی تصریح کرد: مباحث خوبی در رابطه با موضوع پیشگیری و مدیریت بحران مطرح شد و اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در این باره مطرح کردند.

نادعلی گفت: در ادامه جلسه امروز اصلاحیه مصوبه بودجه 1401 شهرداری تهران و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت که در نهایت برخی از موارد تایید و برخی از موارد نیز توسط اعضای شورای شهر تهران رد شد. در نهایت اعضای شورای شهر تهران با اصلاحیه بودجه 1401 به رقم 5 هزار میلیارد تومان موافقت کردند.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: این اصلاحیه و اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی در پی مصوبه مجلس و دولت درخصوص افزایش حقوق‌ها از سوی شهرداری پیشنهاد شده بود که مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت که از 5 هزار میلیارد تومان حدود 4 هزار و 900 میلیارد تومان در ارتباط با حقوق و دستمزد پرسنل هزینه خواهد شد و بخش دیگری از این مبلغ در ارتباط با گود برج میلاد هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تخصیص 5 هزار میلیارد تومان بودجه به حوزه حقوق و گود برج میلاد به هیچ عنوان از محل اعتبارات حمل و نقل نبوده است، گفت: اولویت شورا و شهرداری تهران بخش حمل و نقل است و توسعه حمل و نقل عمومی مورد توجه مدیریت شهری قرار داد و حمل و نقل عمومی مواردی است که شورا در سال آینده و در بودجه سال آتی به آن توجه ویژه خواهد داشت.

نادعلی در ارتباط با برخی از تنش‌های به وجود آمده در هفته‌های اخیر در صحن شورای شهر تهران تصریح کرد: با آغاز به کار شورای شهر تهران همه فکر می‌کردند به جهت گرایش سیاسی اعضا موضوعات به صورت یک طرفه باشد اما با توجه به حضور افراد متخصص در شورا در حوزه‌های مختلف هر یک از آنها نیز نظرات خود را مطرح می‌کنند و این نشان از پویایی شورا است که همین روش نیز در مجلس وجود دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه هر یک از اعضا نظرات خود را مطرح می‌کنند، گفت: شاید برخی از نظرات توسط اعضا کارشناسی و قابل دفاع نیست اما به هر ترتیب هر یک از اعضا نظرات خود را مطرح و در نهایت راجع به هر موضوع و مسئله‌ای در شورا جمع‌بندی می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 932727