8582
27 اسفند 1401 - 13:53

آمادگی مسجد مقدس جمکران برای استقبال از زائران نوروزی

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران از پیش‌بینی تمهیدات لازم برای پذیرایی از زائران در مسجد مقدس جمکران همزمان با ایام نوروز خبر داد و گفت: شبستان‌های مسجد مقدس جمکران برای استراحت زائران آماده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، ابراهیم صدوقی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره حضور گسترده زائران و منتظران در ایام نوروز در مسجد مقدس جمکران، اظهار داشت: امیدواریم نوروز بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های لازم و همکاری دستگاه‌های استانی میزبانی شایسته‌ای از زائران به عمل آوریم.

وی با بیان اینکه فضای شبستان امام حسن عسکری(ع) به وسعت 7 هزار مترمربع به استراحت خواهران اختصاص یافته است، بیان کرد: دیگر شبستان‌های مسجد مقدس جمکران نیز برای استراحت برادران آماده شده است.

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه مواکب مسجد مقدس جمکران به صورت شبانه روزی در باب الرضا، باب الشهادت و باب المعصومه مستقر خواهند بود، گفت: برای اسکان خانواده ها در چادر پارکینگ شماره 4 مسجد مقدس جمکران مشخص شده و از استقرار چادر در دیگر پارکینگ ها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

صدوقی با توجه به همزمانی ایام ماه مبارک رمضان با نوروز گفت: قطعا مسافران و زائران شئون این مکان مقدس را رعایت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز برنامه های متنوع فرهنگی با رویکرد مهدویت و انتظار در مسجدمقدس جمکران به اجرا در خواهد آمد، بیان کرد: انتظار داریم دستگاه های اجرایی و کمیته امداد و درمان استان در ایام نوروز همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم خدمات مناسبی را به زائران ارائه کنیم.

معاون خدمات زائران مسجد مقدس جمکران در خصوص برگزاری مراسم تحویل سال نیز خاطرنشان کرد: مراسم تحویل سال در صحن جامع امام مهدی(عج) برگزار خواهد شد و البته شرایط آب و هوایی نیز در این خصوص مد نظر قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/452/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098971