8582
12 آذر 1401 - 17:54

اختصاص امکانات ویژه معلولان در طرح احداث بوستان جنگ‌افزارسازی

شهردار منطقه ۱۳ تهران با اشاره به احداث بوستان بزرگ ۱۱ هکتاری در منطقه ۱۳، از اختصاص امکانات و ملزومات ویژه معلولان در این بوستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدهادی علی احمدی در آئین بهره برداری از پروژه‌های مناسب سازی معابر و فضاهای عمومی ویژه معلولان شهر تهران که با حضور شهردار تهران، رئیس شورای شهر تهران و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و جمعی از معلولان به صورت ویدئو کنفرانس و با همراهی شهرداران مناطق ۱۷،۲،۵،۱۳ همزمان با پانزدهمین برنامه شنبه‌های امید و افتخار برگزار شد، گفت: برنامه مصوب مناسب سازی منطقه ۱۳ در ۸ ماهه ابتدای سال جاری ،۱۳ کیلومتر بوده که حدود ۳۰ درصد بیشتر از برنامه مصوب و به وسعت ۱۷ کیلومتر اجرایی شده و در نظر داریم این میزان را به ۲۲ کیلومتر افزایش دهیم که حدود ۶۰ درصد فراتر از برنامه سالانه محقق می‌شود.

شهردار منطقه ۱۳ تهران با بیان اینکه در هشت ماه گذشته، ۵ بوستان، مناسب‌سازی شده است، خاطرنشان کرد: این طرح‌ها شامل نصب لوازم ورزشی، نیمکت ویژه افراد توان‌یاب، بهسازی و تعویض کفپوش محل بازی کودکان، مناسب سازی معابر و… در بوستان‌ها است.

وی با اشاره به مناسب‌سازی سه ساختمان در سال جاری برای معلولان افزود: این ساختمان‌ها متعلق به دو سرای محله و معاونت عمران و حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه ۱۳ است.

علی احمدی، یکی از اقدامات مهم منطقه ۱۳ تهران در سال جاری را مناسب‌سازی ۱۷ معبر شریانی و میادین اصلی برشمرد و اظهار کرد: خیابان پیروزی به عنوان یکی از معابر شریانی شرق تهران، امامت، پنجم نیروی هوایی، صفا و مرتجائی، فلکه اول، دوم نیروی هوایی و میدان امامت برای تمامی قشرها به ویژه معلولان تسهیل شده است.

شهردار منطقه ۱۳ تهران در پایان، نوید تبدیل بوستان بزرگ جنگ افزارسازی در بافت فرسوده منطقه را به بوستان دوستدار معلولان داد که در این بوستان ۱۱ هکتاری همه ملزومات و امکانات این قشر مهم جامعه لحاظ می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895384