8582
13 آذر 1401 - 13:22

رئیس جدید فرهنگسرای اندیشه معرفی شد

صبح امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، مراسم تودیع و معارفه مدیریت فرهنگی هنری منطقه 7 و رئیس فرهنگسرای اندیشه صبح امروز برگزار شد. در این مراسم، موسوی مدیرکل حوزه ریاست، صفایی مدیر هماهنگی، سجاد اکبری رئیس جدید فرهنگسرای اندیشه و جمعی از کارکنان مدیریت فرهنگی هنری منطقه 7 حضور داشتند.  

در ابتدای این برنامه، سجاد اکبری رئیس جدید فرهنگسرای اندیشه در سخنانی بیان داشت: مسئولیت اولین چیزی است که وقتی به خودآگاهی می‌رسیم بر دوش ما قرار داده می‌شود. معنی مسئولیت، پاسخگویی است. خیلی خوب است که به جای استفاده از واژه مدیریت، از واژه مسئولیت استفاده کنیم و مدام به معنای آن توجه داشته باشیم و بدانیم که باید پاسخگو باشیم.  

اکبری با اشاره به سابقه فرهنگسرای اندیشه گفت: قبل از اینکه در جایگاه مسئولیت فرهنگسرای اندیشه قرار بگیرم، درباره آن بسیار تحقیق کردم. تاریخ خوشنامی در این فرهنگسرا وجود دارد و همواره محلی برای اهالی اندیشه، فکر و اهل تدبیر بوده است. این پشتوانه مدیون تمام کسانی است که در اینجا کار کردند و زحمت کشیدند.  

رئیس فرهنگسرای اندیشه بیان داشت: وقتی از اندیشه حرف می‌زنیم، نمی‌توانیم از گفت‌وگو حرف نزنیم، امیدوارم بتوانم در این دوران که اینجا هستم، فضای فرهنگسرا را تبدیل به فضای گفت‌وگویی بکنیم. در دوران کرونا که محدودیت‌هایی برای اجرای برنامه‌ها وجود داشته است، وقفه‌ای افتاده، اما باید بتوانیم فرهنگسرای اندیشه را تبدیل به فضایی برای همه اقشار بکنیم. به نظرم وقتی از اندیشه حرف می‌زنیم نباید ذهن‌مان خود به خود به سمت افراد نخبه جامعه برود، بلکه وظیفه داریم همه افراد را رشد بدهیم. اندیشه برای همه آحاد جامعه لازم است و ما باید بتوانیم مخاطب خود را دسته‌بندی کرده و برای هر دسته‌بندی برنامه داشته باشیم تا برای رشدشان قدم برداریم.  

او با اشاره به نقش فرهنگسرا گفت: به نظرم نقش فرهنگسرا در اینجا، نقش مولد و تولیدکننده نیست، بلکه باید جایی باشد که سنگ‌هایی که جلوی پای افراد هست را بردارد. در واقع فرهنگسرای اندیشه باید تبدیل به یک ستاد برای همه افرادی بشود که می‌خواهند کار اندیشه‌ای انجام بدهند. فرهنگسرای اندیشه جایی است که اقشار مختلف بتوانند با هم گفت‌وگو کنند. یکی از خاصیت‌های گفت‌وگو این است که آدم‌ها به درک متقابل از یکدیگر برسند. در وضعیت فعلی که تلاش می‌شود بین مردم شکاف به وجود بیاید، نیاز داریم این شکاف‌ها را با گفت‌وگو از بین ببریم و مردم را به درک متقابل برسانیم.  


 نیازمند عملیات فرهنگی منسجم هستیم
موسوی مدیرکل حوزه ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سخنران دیگر این جلسه بود. او گفت: نباید فرهنگسراها را محدود به یک بخش و منطقه خاص بکنیم.  اگر مدیر منطقه‌ای را در جایی منصوب می‌کنیم، تمام کوچه‌ها، خیابان و محلات آن منطقه محل عملیات فرهنگی ماست. همه محله‌های این منطقه باید محل فعالیت فرهنگی این فرهنگسرا باشد.
ممکن است بگویید که ما این توان را نداریم، اما باید بگویم که این توان را دارید. باید همه به ما اضافه بشوند و تجمیع بشویم تا بتوانیم یک عملیات فرهنگی منسجم را انجام بدهیم.  
وی ادامه داد: در رویکرد جدید مدیریتی از تمام ظرفیت‌های مردمی، غیرمردمی، دولتی و حاکمیتی که وجود دارد استفاده می‌کنیم. باید اینها را تجمیع کنیم تا بتوانیم ماموریت‌های فرهنگی خود در منطقه را به درستی انجام بدهیم.  

او درباره تعویق روز جلسه نیز بیان داشت: می‌خواستیم که آقای امین‌زاده در جلسه حضور داشته باشد، به همین دلیل آن را به امروز موکول کردیم. دوست داشتیم که ایشان در جمع ما حضور می‌یافت. آقای اکبری به درستی اشاره کردند که ما در ابتدا مسئول هستیم و سپس جایگاه مدیریتی داریم.  


وی تصریح کرد: امیدوارم به مدد انگیزه و توان جوانانه آقای اکبری و همکاران‌شان یک تجربه و دوران موفقی را در فرهنگسرای اندیشه داشته باشیم و بتوانیم روزهای خوبی را در کنار هم داشته باشیم. امیدوارم بتوانیم اثرگذاری خوبی را در روزهای پرابهام و غبارآلود فعلی داشته باشیم.  

در پایان این مراسم متن معارفه سجاد اکبری به عنوان مدیر جدید فرهنگسرای اندیشه قرائت و حکم جدید ریاست فرهنگسرای اندیشه به وی اهدا شد.  


انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896676